Zjednoczone Cesarstwo Wermanii
FB.png
Lardenia crest 2.png
Flaga Zjednoczonego Cesarstwa WermaniiGodło Zjednoczonego Cesarstwa Wermanii
Powstanie15 listopada 2020 r.
Języki urzędowepolski
Języki używanepolski, wermański
StolicaRockstershire
Ustrój politycznymonarchia konstytucyjna
Głowa państwaJerzy I von Glouceshwyk
Jednostka monetarnaDolar Wermański ($)
Podział administracyjny5 gubernatorstw (Hessernland, Northenland, Welfshaven, Devonth, Altherment)

MapaCesarstwa.png


Mapa Cesarstwa
Strona internetowa


 Podział administracyjny


Zjednoczone Cesarstwo Wermanii podzielone jest na pięć gubernatorstw. Są one dawnymi królestwami, które w drodze porozumień i zawiązywanych unii stały się Cesarstwem. Cechują się one swobodnością uchwalania praw wewnętrznych. Jedyna zasada jaką muszą się kierować to zgodność z Konstytucją. Gubernatorstwa dzielą się na: Hassenland, Northenland, Welfshaven, Devonth, Altherment

 Hessernland leży na południowym wschodzie Cesarstwa. Posiada on jedną dużą wyspę. Gubernatorstwo to słynie z wielkich pól pszenicy oraz stosunkowo niskiego poziomu edukacji niższej warstwy społeczeństwa. 

 Northenland rozciąga się na całej północy Wermanii. Posiada łącznie osiem wysp. Jest ono największym gubernatorstwem Cesarstwa. Przez lata izolowane, wykształciło własne style i kierunki rozwoju. Daleka północ i wschód tkwią w wiecznie zimowej strefie klimatycznej. Słynie z nowatorskich wynalazków, przodowania wśród byłych królestw Wermanii oraz często lekkomyślnych lecz dzielnych mieszkańców. 

 Devonth to najmniejsze gubernatorstwo Wermanii. Słynie z pagórkowatego krajobrazu oraz wina. Posiada pięć wysp. Jest regionem najczęściej i najchętniej wybieranym podczas wakacji. Ciepły, nadmorski klimat oraz prawie wieczne lato przyciąga ludzi.

 Altherment to gubernatorstwo słynące z wyrobów metalurgicznych i wojskowych. W czasach królestwa wyrabiano tam najlepsze zbroje oraz uzbrojenie w Wermanii. Cechuje się tym, że na przestrzeni wieków straciło i zyskało najmniej terenów od czasów powstania. 

 Welfshaven - dawny region królewski za czasów Królestwa Wermanii. Przez lata od jego upadku niezamieszkany i niepodlegający pod władzę żadnego z królestw. Słynie z rozległych łąk i lasów oraz przepięknych budowli w głównych miastach.

Historia

Zjednoczone Cesarstwo Wermanii zostało powołane dnia 15 listopada 2020 roku w trakcie obrad 20 Szczytu Królestw Wermanii. Dnia 16 listopada 2020 roku na Cesarza Wermanii został wybrany Jerzy I von Glouceshwyk, Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Northenlandu. Następnego dnia na stanowisko Kanclerza Wielkiego Koronnego powołana została Nadia Astankova. 21 listopada 2020 roku odbyła się koronacja Cesarza, na której pojawiły się wszystkie ważne osobistości Wermanii, a byli królowie oraz królowe oddali mu pokłon i przysięgli wierność nowemu władcy. W dniach 27.11.2020 - 02.12.2020 przyszłość państwa stała pod znakiem zapytania z powodu małej liczby obywateli. Ostatecznie uznano, że liczba mieszkańców spełnia wymogi jakie ustawiono podczas prywatnego spotkania Cesarza oraz Kanclerz Wielkiej Koronnej i ostatecznie uchylono decyzję z 27 listopada. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.