FANDOM


Robert Schmitz
Data i miejsce urodzenia

6 listopada 2011
Jarosławiec, Trizondal

Data i miejsce v-śmierci

12 marca 2013
Merida, Trizondal

Flaga tri IV Prezydent Trizondalu
Okres urzędowaniaod 10 lutego 2013 do 12 maja 2013 (faktycznie urząd pełnił Ozzy Washburn z powodu zniknięcia Schmitza na początku kadencji).
WiceprezydentOzzy Washburn
PoprzednikOzzy Washburn
NastępcaMarcel Hans
Flaga rv new I Prezydent Republiki Victoria
Okres urzędowania

od 26 stycznia 2012 do 12 lipca 2012 (pośmiertnie)

Przynależność politycznaBlok Obywatelski / Obywatelskie Przymierze Victorii
Poprzednikbrak (de facto on sam)
Następcap.o. Marcel Hans
Trilandfalag Arcyksiążę Trilandu
Okres urzędowaniaod 27 grudnia 2012
Następca tronubrak
PoprzednikSimon von Landsbergen
NastępcaOzzy Washburn (regent)

Robert Schmitz (dawniej Śledź, Śledziowski, Hans) - (v-ur.6 listopada 2011 r. w Jarosławcu - Trizondal). IV Prezydent Trizondalu, I Prezydent Republiki Victoria, Arcyksiążę Trilandu, obywatel Trizondalu i Republiki Victoria. Ojciec Mateusza Schmitz-a.

Działalność w v-państwach

Robert Schmitz rozpoczą swoją działalność w Królestwie Trizondalu w listopadzie 2011 r. , od grudnia 2011 r. działa również w Republice Victoria. Na początku 2012 roku rozpoczął działanie dla stolicy Victorii - Miasta Stołecznego Megapolis, a w sierpniu 2012 r. zaczął działać w województwie Pięciopolskim.

Działalność polityczno - społeczna

  • W Trizondalu:

Na początku swojej działalności w v-świcie dołączył do LPRT, pod koniec listopada założył Narodową Partię Trizondalu której przewodniczył do czasu rozpoczęcia działalności w Republice Victora. Od kwietnia 2012 r. przewodniczy Akcji Victoran w Trizondalu (AVT).

Od sierpnia 2012 r. pełni funkcję Burmistrza Jarosławca (Woj. Pięciopolskie) oraz zarządcy powiatu jarosławskiego.

Po ogłoszeniu powtórnej elekcji na Arcyksięcia Trilandu zgłosił swoją kandydaturę. Po szerokiej kampanii wyborczej zwyciężył z Krzysztofem Hansem otrzymując 7 głosów. 27 grudnia 2012r. został mianowany oficjalnie Arcyksięciem Trilandu.

10 stycznia został wybrany na IV Prezydenta Trizondalu, startując wraz z Ozzym Washburnem po czym wkrótce zniknął. Jego dalszy los nie jest znany,

  • W Victorii:

Na początku grudnia 2011 r. otrzymał z rąk założyciela Republiki Victoria funkcję p.o. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Spraw Zagranicznych. Podał się do dymisji po zwycięstwie w I wyborach prezydenckich RV. Pełnił funkcję przez trzy kadencje pod rząd, budząc tym samym skrajnie różne emocje społeczeństwa. W lipcu wycofał się na chwilę z polityki przyjmując jednak później zaproponowaną przez p.o. Prezydenta Marcela Hansa funkcję Ministra Spraw Zagranicznych RV.

Stworzył w Victorii najsilniejszą politycznie oraz rządzącą przez trzy kadencje parlamentu partię - Blok Obywatelski. Obecnie przewodniczy pozostałej po likwidacji BO frakcji jego współpracowników jako lider Obywatelskiego Przymierza Victorii.

Po odrodzeniu państwa (po utracie forum) został Wiceprezydentem i Ministrem Spraw Zagranicznych w rządzie Hewreta Primusa. W wyborach do parlamentu V kadencji został wybrany na parlamentarzystę największą ilością głosów, a następnie wybrano go na Marszałka Parlamentu V kadencji. Był jednym z twórców rządu Tomasza de Viciano, w którym objął stanowisko Wicepremiera oraz Ministra Spraw Zagranicznych.

Działalność przedsiębiorcza

Jest właścicielem Grupy V-Lines która jest właścicielem linii lotniczych V-Lines oferujące loty na terenie Victorii i Trizondalu. Jest też redaktorem naczelnym Gazety Victoriańskiej i prezesem FC Megapolis.

Pełnione dawnej funkcje

  • Polityczne: I Prezydent Republiki Victoria (3 kadencje), Wicepremier i Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Tomasza de Viciano(RV), Marszałek Parlamentu V kadencji (RV), Przewodniczący OPV (RV),  Wiceprezydent RV w rządzie Hewreta Primusa (RV), p.o. Prezesa Rady Ministrów (RV), p.o. Prezydent Republiki Victoria (RV), Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Roberta Schmitza (RV), Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Marcela Hansa, Przewodniczący Bloku Obywatelskiego (RV), Przewodniczący Narodowej Partii Trizondalu (TRI).
  • Przedsiębiorcze:

Funkcje

Poprzednik

Ozzy Washburn

Prezydent Trizondalu

10.02.2013-12.05.2013

Następca

Marcel Hans

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.