FANDOM


Ola Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
2011.Neo
Herb OlaChojnacka
Kraj zamieszkania Sarmacja, Tuolelenkka, Voxland, Baridas
Funkcje publiczne Cesarzowa (Tuolelenkka), Prezydentka (Baridas)
Tytuł honorowy Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Znany również jako Ben Zijn, Roderyk de Uniqso, Finve Feanor Helyanve, Duncan MacLeod, Jan Zbigniew Motylik, Rhadmor (...), Józef Muenn-Stańczyk, Saddam ar Rami, Nagy Horoszo, Llîriel Aureqoir, Nina Terentiew, Jetkaral Soburtuth itp.
mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff - Mikronautka najmocniej związana z Księstwem Sarmacji, Mandragoratem Wandystanu i Republiką Baridas, oraz Tarjaturunenatem Tuolelenkki. Z pochodzenia scholandka.

Początki

18 kwietnia 2004 zapisuje się do Scholandii, gdzie jednak nie wykazywała aktywności. Na początku mieszkała w Scholandii, później w Sarmacji.

Baridas

Pod koniec 2005 roku zapisała się do Dreamlandu. Jej ambicją było zamieszkanie w ówczesnej Domenie Królewskiej, jednak została przydzielona do Domeny Królewskiej-Baridas. W kilka dni po jej zapisie, Republika Baridas ogłosiła zerwanie Unii Ekkorskiej i niepodległość.

W Baridasie była Ministrem Spraw Wewnętrznych, dwukrotnie Ministrem Kultury, Nauki i Sportu, burmistrzem Gideny, Lordem Gubernatorem Gubernii Stołecznej. Założyła Radio Gidena, Browary Gidena i Życie Gideny. Organizatorka imprezy sylwestrowej z tym pierwszym, na czacie.

Od 2 lipca 2020 Prezydentka Republiki Baridas.

Al-Rajn

Piątego czerwca 2006r., razem z Margeritą von Dark i Osamą bin Ramzanim powołuje do życia Sułtanat Al-Rajn. Stawia pierwszą stronę opartą o popularny podwówczas CMS. Po jakimś czasie dokonuje się przewrót – Cristo At Rabani uszkodził bazę danych, na której działała strona Sułtanatu; motywem zbrodni mogła być chęć uniemożliwienia sprawowania władzy nad państwem i jej przejęcie, co się udało.

Solardia

W 2006 roku, po konflikcie z ówczesnym MSW Baridasu, Mikołajem Torpedem, odeszła do Solardii. Tam została Rządcą Valtarii, a później Księżną (wtedy: Księciem) Cyberii.
Nominacjarhadmorcyberia

Nominacja Książęca

Tu ukończyła Szkołę Podstawową nr 1 im. Morfeusza I Lucjusza.

Marchewka

W grudniu 2006 została obywatelką Księstwa Marchewki. Została pierwszą Królową (wtedy: Królem) Marchewki, po czym ze stworzonego wcześniej Województwa Tuoleleńskiego vel Republiki Tuoleleńskiej, stworzyła własne państwo, część terenów oddając Konradowi Mazowieckiemu, który utworzył Księstwo Marchewki-Galzoneii. Później Tuolelenkka, jako wyspa, miała stać się częścią Księstwa Sarmacji, lecz nic z tego nie wyszło.

Erboka

Do Erboki przyszła wraz z inkorporacją Tuolelenkki do Jajeczka. Sprawowała funkcję Koguta i Lorda Kurnika Jajeczka, gdzie posiada tytuł Diuka.

UTN

W 2018 zamieszkała w UTN, w Learvén, gdzie uzyskała obywatelstwo. 4 marca 2018 uzyskała tytuł szlachecki w Ardemii. Od 24 marca 2019 Królowa Calradii, prowincji tejże, później z powodu nieaktywności nielegalnie pozbawiona tronu, co kontestowała aż do abdykacji z tronu Calradyjskiego 3 marca 2020.

Wandystan

Wstapiła do Wandystanu niedawno po tym, jak ogłosił on niepodległość, otrzymując identyfikator B0044.

Dowodwandystanola

Od 4 czerwca 2018 Kwiatonka Churału Ludowego w funkcji Cenzorki. Bezskutecznie startowała w następnych wyborach prezydenckich, jak i w Konklawe Świeckiego Kościoła Wandejskiego. Po wydarzeniach związanych z odebraniem obywatelstw osobom, które jej zdaniem na to zasłuzyły, odeszła z Wandystanu - aczkolwiek technicznie nadal pełni swoją funkcję.

Tuolelenkka

W marcu 2020 utworzyła stronę, listę dyskusyjną, oraz grupę na Telegramie Tarjaturunenatu Tuolelenkki, tym sposobem reaktywując państwo utworzone 31 grudnia 2006.

Voxland

12 czerwca 2020, ówczesny Król Voxlandu abdykował, przekazując jej władzę, którą dzierżyła do własnej abdykacji 22 lipca tegoż roku.

Mikra

W 2010 obywatelka Cesarskiej Republiki Shireroth, przez dość krótki okres Ministerka Imigracji i Naturalizacji.

W 2012 nominowana do nadawanej na Mikrze Nagrody FNORD, w kategorii "Sztuki Graficzne".

Niegdyś również obywatelka Jingdao.

Inne fakty z życia oraz ciekawostki

W 2007 przez pewien okres Królowa Etiudy, ministerka w Sarmacji, gdzie też była tymczasową członkinią Dworu Książęcego.

W 2008 obroniła swoją pracę magisterską na Wydziale Parabiologii i Paramedycyny Instytutu Zjawisk Paranormalnych Konserwatorium Muzycznego w Wałbrzychu, w Gnomii, pt. "Dlaczego dreamlandzkie gogle tłumaczące oddają gnomie słowo" (nazwa skrócona, pełna wersja zaginęła w pomroce dziejów).

W 2015 Wicepremier i Minister ds. Kultury i Obyczajów Królestwa Natanii w rządzie Torkana Ingawaara.

Od czerwca 2020 Lady Admiralicji w Lidze Morskiej i Kolonialnej.

Między 25 czerwca a 6 lipca 2020, w związku ze zniknięciem Prezydenta Republiki Czochaminu, oraz groźbą konfliktu zbrojnego między Cesarstwem Norweglandu a Secesyjną Republiką Westland, wraz z Królem Biednamu Wilhelmem Hohenmerem pełni funkcję obserwatora i członkini komisji wyborczej, wpierw w wyborach do sejmu, a następnie wyboru nowego prezydenta Czochaminu.

Zdarzyło jej się reprezentować Tuolelenkkę, a później Triumwirat Erboki w OPM. Onegdaj obywatelka Brugii, oraz MSW Zongyi Ludowej.

Jest antropomorficzną skunksiczką. Nie musi się kłaniać żadnemu mikronacyjnemu władcy. Znana z n̶i̶e̶g̶d̶y̶s̶i̶e̶j̶s̶z̶e̶g̶o̶ popędu do adopcji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.