Wirtualne państwa symulowane w warunkach gry sandbox Minecraft. (Minecraftnacje, Minenacje).

Niektórym państwom forum zastępuje serwer discord (Ludowa Republika Magnifikatu, Jovly, Rzesza Regnejska), a inne wykorzystują czat w grze. Mechanika każdej minenacji jest unikatowa, każda ma długą i ciekawą historię, co je od siebie mocno odróżnia. Najstarsza Minenacja (Hortumia) działa od 4 lat. Wśród minenacji dochodziło do wielu wojen polegających na crackowaniu serwerów.

Lista minenacji

Jedne z najbardziej znanych państw w minecraft.

Flagaoszom.png

Rzesza Regnejska

Wirtualne państwo powstałe na podstawie Republiki Steflandu w maju 2016 roku. Próbowano je przenieść na Pollin, lecz społeczność państwa nie potrafiła pisać postów na forach. Początkowo działało na serwerze publicznym i miało 20 aktywnych obywateli.

Połowa życia państwa odgrywa się na serwerze discord, bez którego prawidłowe funkcjonowanie kraju byłoby niemożliwe. Zawiera on wszystkie transakcje bankowe, prawo i głosowania.

Kraj jest republiką parlamentarno-gabinetową, w której funkcje premiera i prezydenta pełni Marszałek Parlamentu, zwany Pregnesem.

W państwie panuje bardzo liberalny kapitalizm, który pozwala prywatnym firmom szybko się rozrastać.

Kraj przewodził Koalicji Antyspnowskiej i prowadził wojnę obronną przeciwko Diaxowej Republike/Republice Asterii.

Adres IP: doctrinan.hapgs.net

26754196 1379784385460739 1859600666 n.png

Republika Ludowa Hortumii

Flaga-3.png

V-nacja o dosyć bogatej historii polityczno - społecznej powstała w roku 2014, działająca na własnym serwerze. Panuje tam system prezydencko-parlamentarny. W sejmie aktualnie rządzi samodzielnie partia Socjalizm Razem (SR). Prezydentem jest StanleyRoyal (SR)

Republika Asterii

Państwo zastąpiło dawną Diaxową Republikę, która prowadziła wojnę z Rzeszą Regnejską.

Polma

Powstała 27 stycznia 2018 roku. Była sojusznikiem Rzeszy Regnejskiej i działała na jej serwerze. Przed zakończeniem wojny SPN z Rzeszą Regnejską, Polma została wchłonięta w terytorium Doctriny i aktualnie ma znikomą aktywność.

IP: doctrinan.hapgs.net

Państwo Jovly

Kraj był rządzony przez VaniliaCat. Państwo ogłosiło upadek po zakończeniu wojny SPN z Rzeszą Regnejską.

Dawne IP: jovly.aternos.me

Ludowa Republika Magnifikatu

Państwo proklamowane 22 listopada 2017 roku przez Operar'a jako republika parlamentarna. Od samego początku respektuje zasady demokracji i podstawowe prawa i wolności człowieka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.