Micropedia
AdvertisementGenovia - wirtualne państwo powstało 1 Kwietnia 2008 roku. Założycielem Państwa jest Aleksander Krzysztof Renaldi chwilowo przez rok Król Regent ( został regentem z powodu śmierci swego następcy Filipa Renaldi), Nazwę tego kraju czyta się Dżenowia

Powstanie Genovii

Genovia powstała 11 Kwietnia 2008 z pomysł trzech Młodzieńców Aleksandra, Filipa i Adama. Postanowili Stworzyć państwo na podstawie książki Meg Cabot "Pamiętnik księżniczki" oraz filmu o tym samym tytule.

Flaga, Godło, Hymn i Motto

Flaga Godło i Hymn Zaciągnięte są z filmu "Pamiętnik Ksieżniczki" Flaga jest trzy kolorowa Zielono – Biało - Błękitna (różnica między tą z filmu a naszą jest taka ze nie ma na niej Godła)

Fg.JPG

Natomiast na Godle znajdują się 2 złote krzyże (na Czerwonym tle) i po dwa pierścienie z każdej strony paska niebieskiego Nasz Hymn odbiega trochę od słów hymnu z filmu ale muzyka pozostała

"Genovia, domu cudnej woni, Od zielone jasny latem, do kwitnących grusz; Wspaniały jej gór i morza. Genovia, Genovia, szlachetna, dumna,odważna. Genovia, Genovia, Na zawsze jesteśmy twoi"

Totus Corpus Laborat - pracuj całym ciałem oto motto Genovii

Geografia

Genovia jest małą wyspą na której znajdują się cztery jeziora: Naturalne: J. Książęce Zaporowe: Wat Lubaniów Merc Genovia posiada trzy Góry którymi są g.płaskie, g.Oliwne i g.Zakopce Dominującymi terenami w Genovi to Wyżyn. Posiadamy klimat ciepły dzięki któremu hodowla Grusz idzie nam bardzo dobrze.

Ustrój Genovii i sądownictwo

Ustrojem Genovii jest Monarchia konstytucyjna. Na czele władzy stoi Król który posiada Namiestnika Królewskiego (odpowiednik premiera) Namiestnik ma do dyspozycji 3 osoby (doradców): 1.Délégué Royal (Delegat Królewski odpowiednik ministra Spraw Zagranicznych) 2.Conseiller éducation (Doradca Edukacji odpowiednik Ministra Edukacji) 3.TréSorier Couronne (Skarbnik Korony odpowiednik ministra Finansów)

Sądy w Genovii dzielą się na: Sądy i Trybunały Sądów są dwa typy: a) Sąd Królewski - Przewodzi Kanclerz Korony (wyznaczany przez króla) b) Sąd Najwyższy - Niższy stopień sądowniczy, (wyznaczany przez króla i kanclerza)

Urzędem Stanu Cywilnego przewodzi urzędnik wyznaczony przez Kanclerza)


Szefem Rząu jest - Lord Palimor


Linki

hymn Genovii w mp3 z filmu Pamiętnik Księżniczki


Kontakt i Linki

Genovia

Advertisement